На Одещині викрили чотирьох «чорних лісорубів», завдавши шкоди майже 200 тисяч гривень
Суспільство
На Одещині правоохоронці викрили групу з чотирьох мешканців Ізмаїльського та Вилківського районів за незаконну порубку дерев. Чоловіки завдали державі збитків на суму близько 200 тисяч гривень. Вже двоє із них отримали судові вироки і понесли відповідальність за свої дії.
Як відбувалося викриття «чорних лісорубів»
За даними пресслужби ГУНП, у лютому під час патрулювання поліцейські Катлабузької громади помітили двох молодиків віком 20 та 24 роки, які виїжджали з лісосмуги на автомобілі, завантаженому свіжоспиляними колодами софори. На автомобілях не було дозволів на використання лісових ресурсів, що й стало підставою для підозри у їхній протиправній діяльності.
У цей самий місяць ще двох чоловіків віком 27 та 31 року з Вилківської громади було затримано біля об’єктів заповідника «Дельта Дунаю» під час виїзду з деревиною ясенів та акацій, спиляною з заповідних територій. У ході обшуків у затриманих було вилучено автомобілі, бензопили та зім’яту деревину.
«Згідно з висновками спеціалістів-екологів, чоловіки заподіяли державі майнову шкоду на суму майже 200 000 гривень. Свою провину вони визнали та зізналися, що дерева спиляли для власних потреб.»
Правопорушники визнавали свою вину і зізнавалися, що спиляли дерева для власних цілей. Вилучені знаряддя та деревина стали доказами у справі. В рамках досудового розслідування, під керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури, поліція зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру в скоєнні злочину, передбаченого частинами 2 та 3 статті 246 Кримінального кодексу України — незаконна порубка лісу в особливо великих обсягах, що заподіяло істотну шкоду державі.
Судові рішення і покарання
Розслідування щодо мешканців Вилківської громади вже завершене, а обвинувальні акти скеровані до суду. За рішенням суду, двоє чоловіків отримали покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном один рік, з урахуванням щирого каяття. Вони зобов’язані періодично з’являтися до органів пробації та повідомляти про зміну місця проживання або роботи. У разі порушень або повторних правопорушень, їх можуть ув’язнити. Крім того, суд зобов’язав засуджених відшкодувати заподіяні збитки в сумі майже 115 тисяч гривень. Також ухвалено рішення конфіскувати спиляне дерев’яне майно в державну власність.