Одеська мерія виклала на обговорення доопрацьований статут міста
Головне НовиниОдеський муніципалітет виніс на обговорення нову редакцію статуту міста Одеси доопрацьовану, як стверджують в мерії, відповідно до побажань містян.
Як повідомили у пресслужбі мерії, з 9 липня по 9 вересня робоча група здійснюватиме збір та узагальнення усіх пропозицій та зауважень до проєкту нової редакції Статуту територіальної громади міста Одеси, які надійдуть у зазначений термін.
Пропозиції або зауваження бажано оформляти у вигляді порівняльної таблиці із зазначенням контактних даних автора.
10 вересня 2024 року о 12:00 відбудеться Громадське обговорення проєкту шляхом проведення інтернет-конференції.
Як наголосили в Одеській обласній організації "Комітету виборців України" в оновленому статуті є і їхні пропозиції.
"Наша організація долучилася до підготовки нової редакції Статуту і подала свої пропозиції щодо кращого унормування процедур звітування депутатів міської ради та мера. Після обговорення на робочій групі з підготовки Статуту, більша частина з наших пропозицій була включена до тексту, а деякі депутати навіть підготували свій звіт за запропонованою нами формою", - зазначив голова організації Анатолій Бойко.
Статут територіальної громади міста Одеси – основний місцевий нормативно-правовий акт міської громади. За останні роки в усіх сферах життя Одеси відбулися зміни, які потребують відображення у Статуті.
За дорученням Одеського міського голови Геннадія Труханова в Одесі проведено роботу з підготовки нової редакції Статуту територіальної громади міста Одеси (далі – проєкт Статуту).
З метою отримання пропозицій та зауважень громадськості проєкт Статуту було оприлюднено на офіційному сайті міської ради omr.gov.ua. З 7 березня по 7 квітня 2023 року збирали пропозиції або зауваження громадськості, які наразі опрацьовані робочою групою.
Про початок розробки нового статуту міста повідомили у вересні 2022 року. Тоді робочій групі з розробки нового Статуту міста Одеси дал місяць на розробку проєкту нового документу, який надалі й планували винести на громадське обговорення.
Поточний Статут не змінювався вже понад 10 років, тож наразі його треба переробити та внести зміни, які насамперед пов’язані зі змінами у Законодавстві України.