Парламент криміналізував контрабанду попри незадоволення підприємців

Головне Новини
Парламент криміналізував контрабанду попри незадоволення підприємців

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди, який запропонував президент Володимир Зеленський. 

Про це повідомили у пресслужбі парламенту. 

На криміналізації контрабанди в Україні наполягала Європейська комісія. 

Законопроєкт №5420 визначає контрабанду як дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів й передбачає відповідальність за неї у розмірі штрафу в 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян від ціни предмета контрабанди відповідно. 

Між тим три дні тому Американська торговельна палата розкритикувала законопроєкт та закликала депутатів його доопрацювати. Підприємці наполягають, що законопроєкт, у запропонованій редакції, не лише не сприятиме ефективності протидії тіньовій економіці, а навпаки, призведе до виникнення численних корупційних ризиків та передумов для зловживань контролюючих та правоохоронних органів, а також незаконного тиску саме на законно працюючий бізнес.

"Зокрема, правова конструкція об'єктивної сторони злочину "переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю" є застарілою нормою часів срср, а також є вкрай неконкретною, фактично дозволяючи реєстрацію кримінального провадження при будь-яких спірних ситуаціях, що виникають під час митного контролю (у тому числі за відсутності злочинного умислу, оскільки поточною редакцією законопроєкту не передбачено умисної форми вини при вчиненні контрабанди)", - йдеться в заяві палати.

Київська торгово-промислова палата також розкритикувала закон в ухваленому вигляді.

 "Необхідно констатувати наступні суттєві недоліки документу:  По-перше, законопроєкт №5420 визначає контрабанду як дії спрямовані на переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів. Однак така не конкретизація можливих дій, способу й часу їх вчинення, викликає серйозні занепокоєння на предмет їх можливого розширювального тлумачення. З метою недопущення ситуації правової невизначеності, здається більш вдалим повернутися до сталого в доктрині кримінального права формулювання контрабанди як завершеного переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. По-друге, раніше, у 2019 році, за ініціативи чинної політичної влади, було значно підвищено межі кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків й іншим обов’язкових платежів, до яких відносяться й митні платежі (ст. 212 КК України). Зокрема, на даний час поріг початку кримінальної відповідальності за несплату податків становить суму близько 3,4 мільйона гривень", - заявили у КТПП.

Законопроєкт про криміналізацію контрабанди №5420 Рада схвалила в першому читанні в середині липня 2023 року.

Новини

21 Лютого 2024

Туман та хмарне небо: якою буде погода на Одещині 22 лютого

Жителька Херсонщини сприяла російській паспортизації місцевого населення

Одеська міськрада вирішила збільшити фінансування військових частин на понад 130 млн гривень

В Одесі чоловік “заспокоював” фізичною силою дворічного сина співмешканки за вередування

Суд погодився, що одеському податківцю підкинули хабар

20 Лютого 2024

Прогноз погоди по Одесі та області на 21 лютого

Обрано 64, в сесійній залі 47: одеська міська рада втрачає депутатів

За інформацію про причетних до теракту під Одесою обіцяють 10 тисяч доларів

На Одещині підірвали автомобіль Української добровольчої армії з людьми всередині, - ФОТО

Одеська міська рада витратить понад 10 мільйонів на активне дозвілля та круглі столи

19 Лютого 2024

Одеські хокеїсти вперше виступили на престижному міжнародному турнірі

Заступник мера Одеси Вугельман три роки поспіль отримував у подарунок по 420 тисяч

Одеська спортсменка - срібна призерка Кубка України зі скелелазіння

Всі новини ⇢