У Миколаєві для учасників закупівель, які пропонують "низьку" ціну за ремонт водогону, встановили обмеження :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Головне Новини
У Миколаєві для учасників закупівель, які пропонують

14 вересня 2023 р. 23:26

(Фото: КП "Миколаївводоканал")

У вівторок, 12 вересня, відбулися аукціони на 12 закупівлях реконструкції водогону у Миколаєві загальною вартістю понад мільярд гривень. За шість днів до цього чиновники Миколаївської ОВА змінили вимоги до потенційних учасників тендерів. Ці зміни ставлять під питання участь компаній, які могли б помітно зменшити вартість цих контрактів.  

Наші колеги з Nikcenter слідкували за найбільшими закупівлями регіону, які покликані розв'язувати проблеми миколаївців із водопостачанням.

Раніше Nikcenter писав, що 19 серпня департамент містобудування, архітектури та капбудівництва Миколаївської ОВА оголосив 12 великих тендерів на реконструкцію магістрального водогону Миколаєва. Загальна вартість закупівель склала понад 1,3 млрд грн.

Попри привабливі суми підрядів, у торгах взяли участь лише по 2-3 компанії на кожному тендері. Найбільше пропозицій подали київське ТОВ "ПРОМІН БУД СЕРВІС", одеське ТОВ "Одесаспеценерго" та миколаївський "Миколаївміськбуд". До боротьби долучилися також миколаївські підрядники "ВіК технології" та ВКФ "Газводмонтаж".

Майже всі учасники запропонували ціни, що мало відрізняються від очікуваної, чому знайшлося несподіване пояснення у тендерній документації закупівлі. 

Приймання заявок від компаній, що бажали взяти участь у найбільшому інвестпроєкті міста, тривав до понеділка, 11 вересня.

Однак 6 вересня, у середу, фахівці департаменту внесли зміни до тендерної документації на всіх 12 закупівлях. Згідно зі змінами, учасник, пропозиція якого складатиме 92% або менше від очікуваної вартості, зобов’язаний надати цілий ряд документів, які підтверджують вартість, якість та наявність всіх матеріальних ресурсів. Йдеться про кілька десятків будматеріалів та виробів. Цей пакет документів підприємства мали б підготувати за неповні чотири доби. 

Для тих учасників, що не мають наміру збивати визначені замовником та проєктантом ціни, дана вимога не є обов’язковою.

До того ж лояльні до очікуваних цін замовника компанії можуть встановлювати динамічну ціну у договорі, тоді як "порушники" – виключно тверду, тобто не зможуть змінити її після підписання контракту. Нагадаємо, коли в договорі вказана тверда ціна, вартість кошторисів можна змінювати лише в окремих випадках і лише за обопільною згодою сторін. В разі динамічної ціни вартість кошторисів автоматично перераховується в разі уточнення обсягів робіт або ціни на ресурси, та інших випадках.

Експерт із питань публічних закупівель Павло Лісниченко вважає, що встановлення таких умов для окремих учасників може свідчити про ймовірно дискримінаційні вимоги. 

Я з такою вимогою ніколи не стикався. Можна говорити про потенційно дискримінаційні вимоги, враховуючи стислі терміни подачі тендерних пропозицій та значний перелік матеріалів, які мають бути використані під час ремонтних робіт. Однак підтвердити дискримінаційність такого положення формально може тільки АМКУ за заявою потенційних чи фактичних учасників, – прокоментував Павло Лісниченко закупівлі миколаївських чиновників.

Очікувана ціна закупівель формується на підставі проєктів, що були розроблені фірмами, призначеними чиновниками без конкуренції. Як повідомляв Nikcenter, у квітні департамент архітектури та капбудівництва взагалі без тендерів визначив проєктувальників реконструкції 12 ділянок магістрального водогону. Тоді чиновники ОВА навіть не виклали у ProZorro тексти угод.

Про рішення щодо надання Миколаєву субвенції з держбюджету в розмірі 1,3 млрд грн на реконструкцію водогону стало відомо у березні цього року. У зв’язку із цим Миколаївська міська рада у червні передала департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА функції підрядника з проєктування та реконструкції водогону.

Так, 4 вересня ми писали, що у Миколаєві розпочали оцінку доброчесності "Миколаївводоканалу".

1 вересня стало відомо, що миколаївцям за літо видали 28 мільйонів літрів води.

Напередодні, 31 серпня ми писали, що у Миколаєві планують модернізувати мережі водопостачання.

Перед цим "Миколаївводоканал" запевнив, що їм вдалось розв'язати питання з водопостачанням.

15 червня стало відомо, що миколаївські підприємці заборгували "Миколаївводоканалу" 17 мільйонів.

Також 19 травня "Миколаївводоканал" отримав енергоощадні двигуни для помпових станцій.

Тетяна Каптур

Новини

22 Вересня 2023

На Херсонщині зафіксовано найдешевшу в Україні землю :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

В Одесі нові назви отримають сквер та алея в парку Перемоги

На Одещині чоловік обікрав свого друга поки той спав

Окупанти обстріляли громаду на Херсонщині: загинув чоловік :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

21 Вересня 2023

Робота в Одесі: актуальні вакансії з зарплатнею до 25 тисяч гривень

Працівник виправної колонії на Херсонщині співпрацював з окупантами,

В Одесі чоловік вдарив ножем у живіт свого квартиранта

Робота в Одесі: актуальні вакансії з зарплатнею до 30 тисяч гривень

Колаборантка на Одещині захоплювалася Сталіним та підтримувала рф :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

20 Вересня 2023

На Одещині рибоохороний патруль влаштував прибирання на березі Дністра

Е-декларації будуть відкритими: Верховна Рада схвалила закон :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

У Чорному морі на бойовому чергуванні знаходиться один ракетоносець

В Одесі розширять межі зони об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, - ФОТО, ВІДЕО

Всі новини ⇢