ВАКС застосував до ексміністра Пивоварського заставу у десять мільйонів гривень :: Антикорупція :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Головне Новини
ВАКС застосував до ексміністра Пивоварського заставу у десять мільйонів гривень :: Антикорупція :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

16 березня 2023 р. 23:46

ВАКС застосував до ексміністра Пивоварського заставу у десять мільйонів гривень

(Фото: Кабмін)

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував до колишнього міністра інфраструктури України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 9 997 900 гривень.

Про це повідомиляє Центр протидії корупції з посиланням на пресслужбу суда.

На підозрюваного покладено процесуальні обов’язки:

  • прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, детектива та суду;
  • повідомляти слідчого, детектива, прокурора, суд про зміну місця проживання та місця роботи, виїзди за межі Києва та Київської області; 
  • утримуватися від спілкування з особами, указаними в ухвалі суду.

Термін дії обов’язків – до 16 травня 2023 року включно.

Підозрюваний зобов’язаний не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем.

Зазначимо, що Андрій Пивоварський не визнає інкриміноване йому діяння пов’язане зі зловживанням посадовим становищем в ході розподілу корабельного збору.

За його словами, саме на Мінінфраструктури чинне законодавство покладає здійснення повноважень у сфері регулювання питань, пов‘язаних із визначенням та зміною порядку справляння портових зборів, у тому числі й корабельного збору.

"Наказ Мінінфраструктури, яким був змінений порядок розподілу коштів корабельного збору, був попередньо погоджений рядом міністерств та відомств, у тому числі дане питання було розглянуте та підтримане на засіданні Кабінету Міністрів України. Крім того, виданню наказу передувало його обговорення в Тарифній раді", - вважає Пивоварський.

За його словами, означенний документ був завізований Мін’юстом, а значить перевірений на відповідність чинному законодавству України.

22 лютого НАБУ повідомило, що Андрія Пивоварського та його першого заступника підозрюють у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад 30 млн доларів США. Дії ексчиновників кваліфіковані за ч.2 ст. 364 КК України.

Оскільки місцеперебування експершого заступника не встановлене, про підозру йому повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою Тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту Південний разом із ДП АМПУ почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП як користувача акваторії порту, що належить державі.

Слідство встановило, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП АМПУ. При цьому одним із бенефіціарних власників згаданих приватних компаній виявилася особа, яку НАБУ і САП підозрюють у корупції в ПАТ «ДПЗКУ» і яка перебуває в розшуку та під санкціями РНБО.

"Розслідування зловживань в Мінінфраструктури детективи НАБУ розпочали восени 2019 року, для чого витребували матеріали з СБУ і Нацполіції, коли ті намагались закрити відповідні провадження. Відтоді НАБУ неодноразово зверталося до Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Міністерства інфраструктури, ДП АМПУ, аби вони припинили дію незаконної схеми. Однак відомства не прислухались до аргументів Бюро, не скасували протиправний наказ та не подали позови про повернення приватними компаніями безпідставно отриманих сум корабельного збору", - зазначили в НАБУ.

За результатами експертизи, впродовж 2017-2021 рр. через незаконний наказ держава недоотримала понад 30 млн дол. США, які наразі й інкримінують підозрюваним. Проте слідство досліджує наслідки дії схеми й упродовж наступних періодів.

Ната Чернецька

Новини

23 Березня 2023

Миколаїв підписав Партнерський меморандум з Британськими островами :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

В Одесі потрібні донори крові

Одеська компанія постачала в Росію сировину для виробництва лазерних прицілів, - ФОТО

Будівлі у центрі Беріслава на Херсонщині обстріляно окупантами :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

На території Одеської області радіаційний фон у нормі

В Одесі покарають підлітків, які побили 20-річного хлопця та двох 18-річних дівчат

Внаслідок обстрілів бази відпочинку на Миколаївщині збитки екології склали більше двох мільйонів :: Екологія :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

В Чорному морі знаходиться 8 ворожих кораблів

Мільйонні схеми на Одеському припортовому: посадовці нанесли державі колосальні збитки, - ВІДЕО

Майже 320 снарядів вдарило по Херсонщині :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

22 Березня 2023

Як кримські ФСБшники обіграли самі себе

На Одещині затримали браконьєра із забороненним знаряддям ловлі

У колабораціонізмі підозрюються дві директорки херсонських шкіл :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Всі новини ⇢