Верховна Рада звернулася з закликом визнати депортацію кримських татар з Криму актом геноциду

Головне Новини
Верховна Рада звернулася з закликом визнати депортацію кримських татар з Криму актом геноциду

Верховна Рада звернулася до урядів та парламентів іноземних держав із закликом визнати депортацію кримських татар з Криму у 1944 році актом геноциду кримськотатарського народу. 

Про це заявив спікер парламенту Руслан Стефанчук на своїй сторінці у facebook. 

Зокрема голова Верховної Ради зазначив, що напередодні Третього Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи зустрівся з делегацією представників кримськотатарської діаспори Туреччини та Румунії. 

Руслан Стефанчук подякував за візит в Україну, який є свідченням незмінної підтримки з боку діаспори кримських татар суверенітету і територіальної цілісності України.

Підкреслив, що Україна завжди демонструвала особливе ставлення до кримськотатарського народу, який має в нашій країні офіційний статус корінного народу. 

В дописі йдеться, що вкрай важливим є проведення самітів Кримської платформи — як на рівні глав держав, так і на рівні парламентів. І вже через два тижні відбудеться Третій Парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи у Ризі.

Під час зустрічі спікер Верховної Ради акцентував, що надзвичайно важливим для України питанням є звільнення політичних в’язнів - бранців кремля та військовополонених. 

Нагадуємо, що Меджліс кримськотатарського народу розкритикував пропозицію керівника МЗС Польщі Радослава Сікорського про передачу Криму під мандат ООН та проведення там "чесного референдуму". 

Позицію організації висловив на офіційній сторінці у соцмережі Facebook голова Меджлісу – Рефат Чубаров.

У дописі наголошено, що подібні висловлювання є неприпустимими та цинічними. Вони не відповідають ні національним інтересам України, ні правам та інтересам корінного кримськотатарського народу.

"Меджліс кримськотатарського народу вважає подібні заяви неприпустимими та цинічними. Не відповідають ні національним інтересам України, ні правам та інтересам корінного кримськотатарського народу України", – йшлося у заяві Президії Меджлісу.

Президія Меджлісу кримськотатарського народу підкреслила, що відновлення територіальної цілісності України, порушених прав і свобод українських громадян на окупованих територіях "має відбуватися на основі національного законодавства України та міжнародного права".

"Згідно з національним законодавством України та міжнародним правом "законними жителями" Криму є виключно громадяни України та особи, які в законний спосіб оформили своє постійне або тимчасове перебування на українській території, що підтверджується у встановленому українським законодавством порядку. Тому будь-які інші спроби встановлення законності проживання людини в українському Криму не потрібні та недоцільні", - сказано у заяві. 

Новини

6 Листопада 2024

7 листопада в Одесі без опадів, вдень 12-14°С тепла

Житель Одеського району вдарив односельця за пропозицію допомоги: чоловік помер

Ворог обстріляв Миколаївщину артилерією: постраждали люди та інфраструктура

5 Листопада 2024

До 3 градусів морозу уночі: прогноз погоди в Одесі та області на завтра

Екологи підрахували шкоду для довкілля від вересневого обстрілу Ізмаїла

Житель Одещини засіяв теплиці коноплями

Вдарив підлітка саморізом в око: жителя Одещини судили за напад на неповнолітнього

Ваучери на навчання: нові професії за державний кошт

4 Листопада 2024

Очікується мороз: прогноз погоди по Одеській області на 5 листопада

На півдні країни зросла видача ліцензій на медичні послуги

Вбив ножем таксиста: одеситу загрожує 15 років тюрми

Робота в Одесі: вакансії із зарплатнею від 20 до 50 тисяч гривень

Суд відхилив позов миколаївської прокуратури про розірвання угоди щодо Південноукраїнської АЕС

Всі новини ⇢