Ананьївській громаді повернули землю вартістю 12 мільйонів :: Суспільство :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Головне Новини
Ананьївській громаді повернули землю вартістю 12 мільйонів :: Суспільство :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

21 березня 2023 р. 22:08

Ананьївській громаді повернули землю вартістю 12 мільйонів

(Фото: Одеська обласна прокуратура)

Суд задовольнив позов Любашівської окружної прокуратури в інтересах держави до Держгеокадастру в Одеській області і громадянки та визнав недійсним договір оренди землі, скасував держреєстрацію права оренди.

Як повідомили в Одеській обласній прокуратурі, таким чином суд повернув сільськогосподарську земельну ділянку площею 78 га вартістю 12,6 млн грн Ананьївській територіальній громаді.

Прокурор в суді довів, що на підставі наказу ГУ Держгеокадастру в Одеській області про затвердження документації із землеустрою вказану ділянку надано громадянці в оренду для ведення фермерського господарства без належної перевірки.

Зокрема, представники Держгеокадастру не пересвідчилися в дійсності волевиявлення заявниці, наявності в неї бажання створити фермерське господарство та спроможності вести господарство такого виду – виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку.

В свою чергу, жінка фермерське господарство не створила та не має у власності відповідної сільгосптехніки для обробки землі.

Внаслідок такого формального підходу до вирішення заяви громадянки вона одержала в користування землю державної власності за спрощеною процедурою, поза передбаченим законом обов’язковим проведенням земельних торгів.

Раніше Роздільнянській територіальній громаді повернули 29 гектарів земель вартістю 125 мільйонів гривень.

З'ясовано, що зазначену землю для будівництва та обслуговування об’єктів енергетичної інфраструктури, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, товариство набуло в оренду на підставі договору оренди, укладеного з Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області.

Раніше прокуратура відсудила гектар землі в Одесі для міністерства освіти.

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Київської окружної прокуратури м. Одеси в інтересах держави про витребування у малого приватного підприємства "Картас" у державну власність на користь Міністерства освіти і науки України земельної ділянки площею 1 гектра по вулиці Зої Космодем'янської в Одесі.

Між тим у лютому товариство з додатковою відповідальністю "Виробниче будівельно-монтажне об'єднання "Одесбуд" звернулося до Південно-західного апеляційного господарського суду зі скаргою на рішення щодо повернення територіальній громаді міста земельної ділянки площею 0,38 га вартістю 24,5 мільйона гривень.

Ділянка землі розташована на Пестеля, 35. За даними рієлторських сайтів тут планувалося будівництво житлового комплексу "Парковий 2".

Товариство мало право на отримання ділянки значно меншої площі, яка необхідна була лише для обслуговування об’єктів нерухомості, розташованих на ній.

Натомість земельну ділянку підприємству надано для будівництва нового об'єкта – 2-хсекційного 16-поверхового житлового будинку з торговельними та офісними приміщеннями та підземним паркінгом, з подальшим знесенням наявних нежитлових будівель.

Водночас для будівництва нового об'єкту нерухомості земля могла бути передана у користування лише на підставі аукціону.

Суд визнав недійсними рішення міськради та договір оренди й зобов'язав товариство повернути земельну ділянку територіальній громаді Одеси.

Кирило Бойко

Новини

24 Березня 2024

Найбільша виставка під час війни: миколаївці відкривали нові сенси

В Одесі 25 березня обмежать рух транспорту однією з вулиць в центрі міста

Штормове попередження: вранці та вдень в Одесі очікуються пориви південного вітру 15-17 м/с

В Миколаєві на проспекті Героїв України створили сміттєзвалище

23 Березня 2024

В Одеському районі трапилася смертельна ДТП

На Миколаївщині визначили, де зберігатимуть відходи від російських обстрілів, але є нюанс

Через відсутність електроенергії припинили водопостачання двох районів Одеси

Туман, видимість 200-500 м: якою буде погода в Одесі та області протягом дня

Прийшли два рахунки на комунальні послуги: що робити

22 Березня 2024

В Одеській області чоловік поширював заборонену символіку

Понад 100 ударних дронів отримали військові ЗСУ та нацполіції на Херсонщині

На Одещині поціновувачу символіки тоталітарного режиму заборонили вʼїзд в Україну та забрали у нього гроші

Без опадів: якою буде погода в Одесі та області протягом дня

Всі новини ⇢