Ананьївській громаді повернули землю вартістю 12 мільйонів :: Суспільство :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Головне Новини
Ананьївській громаді повернули землю вартістю 12 мільйонів :: Суспільство :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

21 березня 2023 р. 22:08

Ананьївській громаді повернули землю вартістю 12 мільйонів

(Фото: Одеська обласна прокуратура)

Суд задовольнив позов Любашівської окружної прокуратури в інтересах держави до Держгеокадастру в Одеській області і громадянки та визнав недійсним договір оренди землі, скасував держреєстрацію права оренди.

Як повідомили в Одеській обласній прокуратурі, таким чином суд повернув сільськогосподарську земельну ділянку площею 78 га вартістю 12,6 млн грн Ананьївській територіальній громаді.

Прокурор в суді довів, що на підставі наказу ГУ Держгеокадастру в Одеській області про затвердження документації із землеустрою вказану ділянку надано громадянці в оренду для ведення фермерського господарства без належної перевірки.

Зокрема, представники Держгеокадастру не пересвідчилися в дійсності волевиявлення заявниці, наявності в неї бажання створити фермерське господарство та спроможності вести господарство такого виду – виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку.

В свою чергу, жінка фермерське господарство не створила та не має у власності відповідної сільгосптехніки для обробки землі.

Внаслідок такого формального підходу до вирішення заяви громадянки вона одержала в користування землю державної власності за спрощеною процедурою, поза передбаченим законом обов’язковим проведенням земельних торгів.

Раніше Роздільнянській територіальній громаді повернули 29 гектарів земель вартістю 125 мільйонів гривень.

З'ясовано, що зазначену землю для будівництва та обслуговування об’єктів енергетичної інфраструктури, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, товариство набуло в оренду на підставі договору оренди, укладеного з Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області.

Раніше прокуратура відсудила гектар землі в Одесі для міністерства освіти.

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Київської окружної прокуратури м. Одеси в інтересах держави про витребування у малого приватного підприємства "Картас" у державну власність на користь Міністерства освіти і науки України земельної ділянки площею 1 гектра по вулиці Зої Космодем'янської в Одесі.

Між тим у лютому товариство з додатковою відповідальністю "Виробниче будівельно-монтажне об'єднання "Одесбуд" звернулося до Південно-західного апеляційного господарського суду зі скаргою на рішення щодо повернення територіальній громаді міста земельної ділянки площею 0,38 га вартістю 24,5 мільйона гривень.

Ділянка землі розташована на Пестеля, 35. За даними рієлторських сайтів тут планувалося будівництво житлового комплексу "Парковий 2".

Товариство мало право на отримання ділянки значно меншої площі, яка необхідна була лише для обслуговування об’єктів нерухомості, розташованих на ній.

Натомість земельну ділянку підприємству надано для будівництва нового об'єкта – 2-хсекційного 16-поверхового житлового будинку з торговельними та офісними приміщеннями та підземним паркінгом, з подальшим знесенням наявних нежитлових будівель.

Водночас для будівництва нового об'єкту нерухомості земля могла бути передана у користування лише на підставі аукціону.

Суд визнав недійсними рішення міськради та договір оренди й зобов'язав товариство повернути земельну ділянку територіальній громаді Одеси.

Кирило Бойко

Новини

2 Червня 2023

Під Бахмутом загинув мешканець Одещини

Одесит порубав власну матір і розкидав тіло по смітникам, - ФОТО, ВІДЕО

На Одещині запрацювали екзаменаційні хаби: де здати іспити на водія

1 Червня 2023

На Одещині водій легковика спровокував ДТП з мотоциклістом, - ФОТО

Подробиці смертельної стрілянини в Одесі: між родичами стався конфлікт

"Доступна вода" у Миколаєві: як проєкт може зекономити мільйони

На Одещині житель Молдови ускладнив собі життя, запропонувавши хабар прикордоннику, - ФОТО

В Одесу приїхав Генеральний прокурор України

ЗСУ на Херсонщині збили знищили три безпілотники та два баражуючих боєприпаси

Одеський зоопарк запрошує на "День захисту дітей"

На Одещині нагородили посмертно воїнів ЗСУ

Відкрито новий підрозділ місцевої пожежної охорони на Херсонщині

31 Травня 2023

Зеленський приїхав з робочим візитом в Одесу

Всі новини ⇢