В Одесі вирішили встановити пам'ятну дошку на честь чеченського співака :: Культура :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Головне Новини
В Одесі вирішили встановити пам'ятну дошку на честь чеченського співака :: Культура :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

17 березня 2023 р. 20:32

В Одесі вирішили встановити пам'ятну дошку на честь чеченського співака

(Фото: Новини Грозного)

Історико-топонімічна комісія Одеської міської ради вирішила встановити в місті меморіальну дошку на честь чеченського співака Імама Алімсултанова.

За встановлення дошки проголосували усі члени комісії.

Імам Алімсултанов - чеченський співак, автор і виконавець пісень-балад.

Народився в 1957 році в Киргизстані. Закінчив школу в Грозному (Чечня). Учився в політехнічному інституті в Ростові. За професією — інженер-меліоратор.

Музикою почав займатися із середини 1980 років, вивчав іллі — традиційний жанр чеченського фольклору, основні складові якого — музичні речитативи, легенди, перекази, сказання про героїв у супроводі триструнного інструмента пондура. Але замість триструнного пондура Імам виконував сучасні іллі в супроводі гітари, перекладаючи на музику народні сказання та вірші, що полюбилися йому. Крім власних текстів, він писав пісні на вірші Умара Яричева, Муси Гешаєва й інших відомих чеченських поетів.

Перші записи Імама Алімсултанова — касетні магнітоальбоми — з'явилися на початку 1990 років. Пісні Імама на відміну від іншого популярного чеченського барда Тимура Муцураєва більш наближені до традиційної чеченської музики. Найпопулярнішими є пісні чеченською мовою з альбому "Прапор Газавату": "Гімн Чечні", "Дагестан", "Газават", "Далека Батьківщина" й "Прапор Газавату".

З початком російсько-чеченської війни в грудні 1994 року Імам Алімсултанов виступав перед бійцями чеченського опору, потім відправився супроводжувати поранених бійців у Туреччину. У Стамбулі він давав концерти, збирав гроші на лікування поранених. Після повернення в Чечню при його сприянні були звільнені 25 українських будівельників з Одеси, узятих заручниками.

Коли він після того із трьома друзями зі своєї артистичної групи зібрався їхати в Стамбул через москву й Одесу, мер Одеси Едуард Гурвіц надав для Імама зал музичного театру, де з успіхом пройшли п'ять концертів.

10 листопада 1996 року ввечері в будинок, де зупинився співак і його група, увірвалися троє в міліцейській формі, розстрілявши впритул Імама й двох його товаришів, але залишився один свідок, що був у ванній. Це вбивство залишилося нерозкритим. За версією українських правоохоронних органів убивство не має політичного підґрунтя і є "розбираннями" між різними угрупованнями. Чеченські спецслужби провели власне розслідування цього вбивства. За їх версією в ньому замішані спецслужби росії.

Імам Алімсултанов був похований неподалік від Хасав'юрта. На честь його була названа одна з вулиць на його батьківщині у місті Хасав'юрт (Дагестан).

У лютому меморіальну дошку випускнику навчального закладу Юрію Бондаренку, який загинув на війні, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України відкрили в Болградському ліцеї №3.

Кирило Бойко

Новини

23 Березня 2023

Миколаїв підписав Партнерський меморандум з Британськими островами :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

В Одесі потрібні донори крові

Одеська компанія постачала в Росію сировину для виробництва лазерних прицілів, - ФОТО

Будівлі у центрі Беріслава на Херсонщині обстріляно окупантами :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

На території Одеської області радіаційний фон у нормі

В Одесі покарають підлітків, які побили 20-річного хлопця та двох 18-річних дівчат

Внаслідок обстрілів бази відпочинку на Миколаївщині збитки екології склали більше двох мільйонів :: Екологія :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

В Чорному морі знаходиться 8 ворожих кораблів

Мільйонні схеми на Одеському припортовому: посадовці нанесли державі колосальні збитки, - ВІДЕО

Майже 320 снарядів вдарило по Херсонщині :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

22 Березня 2023

Як кримські ФСБшники обіграли самі себе

На Одещині затримали браконьєра із забороненним знаряддям ловлі

У колабораціонізмі підозрюються дві директорки херсонських шкіл :: Війна :: Інтент :: Регіональна мережа якісної журналістики

Всі новини ⇢